14 Kasım 2012 Çarşamba

2014 model uzun şasili Ford Transit Connect Wagon tanıtıldı

Ford popüler küçük ticari aracı Transit Connect'i bu sene yeniliyor. Daha önce yeni Transit Connect'le ilgili haberler yazmıştık, ama onlar standart versiyonlarla ilgiliydi. Dün düzenlenen bir etkinlikte Ford uzun şasili Transit Connect Wagon'u tanıttı. Aslında normal Transit Connect'tin uzatılmış halinden ibaret olan Wagon modeli geniş iç hacmi ve yedi kişilik oturma kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Fotoğrafta da görüldüğü üzere sürücüyle birlikte yedi kişiyi otomobil konforunda taşıyabilen Transit Connect Wagon'un panelvan versiyonu da satışa sunulacak. Koltuklu versiyon tek hacimli modellere (Ford C-Max ve Renault Grand Scenic gibi) rakip olacak. Aynı konforu sunar mı bilmem, ama daha ucuz olacağı kesin. Panelvan versiyonu ise Renault Traffic ve Peugeot Expert gibi küçük minibüslerle kapışabilir, çünkü uzatılmış şasi sayesinde neredeyse onlara denk iç hacim sunuyor.

 Ford yeni Transit Connect'te binek modellerinde kullandığı ön paneli kullanmış, ama aynı aksesuarlar ülkemizde sunulmayabilir. Malum, vergiler yüzünden Türkiye'de fiyatlar biraz yükseliyor. Üreticiler de aksesuarları kırparak fiyatları makul tutmaya çalışıyorlar. Bu yüzden o çok düğmeli konsolun buralara geleceğini pek sanmıyorum. Motor ve şanzıman seçenekleri konusunda Transit Connect Wagon standart Connect modeliyle aynı olacak. Bu da 1.6L ve altı hacimde dizel ve benzinli motorlarla satılacağı anlamına geliyor. ABD'de 2.5L hacimli benzinli motor seçeneği de olacakmış, ama buralarda o ancak fuarda sergilenir, kimse almaz. Şanzıman olarak manuel ve Powershift seçenekleri sunulacak, ama çift kavramalı Powershift her motor seçeneğiyle sunulmayacaktır. Ford Transit Connect Wagon önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak.


2 yorum:

  1. keşke bu arbaya 1.6 6 ileri tam otamatik koysalar hemen alırım ya la

    YanıtlaSil
  2. 3. sırada oturan yolcular için neden kapı yok, 5 değil 7 kapı isterik...

    YanıtlaSil